0(212) 475 20 20
info@roteknik.com

AQUASET RT-FE300-DI-UV DEİYONİZE ULTRAVİOLE SAF SU SİSTEMİ

                   Günlük 1000 Litre civarında saf su kullanan işyerleri, imalathaneler, tekstil firmaları vs. için uygundur. Kaliteli saf su veya proses suyu ihtiyacınıza ekonomik çözüm getirecek, saf su giderlerinizi düşürecek Avrupa Standartlarında kullanışlı bir su arıtma cihazıdır. İşletme maliyetinin düşük olması da uzun yıllar kullanılabilirliğini artıran önemli özelliklerinden biridir. Kendini kısa sürede amorti ederek bütçenize katkı sağlar.

 

Yüksek Kapasite-Kalite-Performans-Ekonomik Fiyat

Beş aşamalı direkt akışlı su arıtma sistemi

300 Gpd RO Membran Filtre

Günde 1100 litre su üretim kapasitesine sahip

Pompa-Transformatör: 24V/220V/2.0A

10” Housing Filtre Sistemi

Tatlandırıcı Post Karbon Filtre

Çalışma Basıncı 2-7 bar

Selenoid Valf

Alçak Basınç Sensörü

Yüksek Basınç Sensörü

Ayarlanabilir akım kısıtlayıcı flow 1000 ml

Sistem bağlantısı için 5 metre beyaz hortum

Kolay Kurulum Kılavuzu, Garanti Belgesi

Renkli koli her şey bir kutu içerisinde

Opsiyonel Genleşme Tankı

Boyutlar (cm) : 38x20x46

Made in Taiwan

2 Yıl Garanti

 

DEİYONİZE TANKI VE DİFÜZÖRLÜ DEİYONİZASYON CİHAZI

8 Litre mixbed reçine kapasiteli deiyonize tankı ve difüzör sistemi.

Anyonik-Katyonik mixbed reçine ile Ters Osmos cihazından çıkan suyun yükleri dengelenerek sıfır TDS değeri ile saf su haline getirilir.

 

ULTRAVIOLE DEZENFEKTE CİHAZI

2 GPM Ultraviole Filtre

Dakikada iki galon (~7.5 Litre) su dezenfekte edebilen ultraviole filtreden geçen su mikrop, bakteri ve virüslerden arındırılarak kaliteli ve sağlıklı medikal su üretimi tamamlanır.

Proses suyu ihtiyaçlarınız için gerekli olan anlık su kapasitesine göre ihtiyaca uygun tank opsiyonel olarak kullanılabilir veya kendi mevcut tankınızı kullanabilirsiniz.

Ultraviole ile dezenfeksiyon, suya bir kimyasal veya oksidant ilave etmeksizin, mikroorganizmaların dezenfeksiyonunu sağlar. Düşük basınçlı civa lambası kullanılarak kısa uv dalgaları üreten dezenfeksiyon sistemi, bakteri, protozoa, virüs, küf, mantar, alg ve bunların yumurtalarını etkisiz hale getirir. UV sistemlerinde alüminyum yada paslanmaz çelik bir yatak, lambayı sarar ve bu yataktan geçen su uv ışınlarının bombardımanına uğrar. UV sisteminin çalışma prensibi, mikroorganizmaların DNA ve RNA yapılarını bozarak etkisiz hale getirmektir. UV dezenfeksiyonunun tam olarak gerçekleşebilmesi için suyun bulanık ve renkli olmaması gerekir. Bu yüzdende genelde UV öncesinde 5 micronluk filtre tavsiye edilir. Mikropları öldürme kapasitesi zaman geçtikçe azalır ve yaklaşık yılda bir kez lambasının yenilenmesi tavsiye edilir. Ultraviole sistemlerin geneli paslanmaz çelik bir gövdeden (ışın odası) oluşmaktadır. Ultraviole lambası ise bu odanın içine yerleştirilen quartz camın içinde bulunmaktadır. Sistemin çalışması ise elektrik akımı ile uv lambasının yanması ve verdiği dalga boyu ile suda bulunan organizmaları etkisiz hale getirilmesidir. Ultraviyole ışık (UV), güneş ışığının doğal bir parçası olarak yaygın su dezenfeksiyon için, verimli, çevre dostu ve güvenilir çözüm olarak kabul edilir. UV lambası 254nm dalga uzunluğu ile organizmalar için ani ölüm nedeniyle üremelerini engeller, suyu sterilize etmek için kullanılır.

 

Kendi sisteminizin kurulması için lütfen müşteri temsilcimizle iletişime geçiniz.

 

Sistemin Filtre Özellikleri ve Kullanım Süreleri :

1. AŞAMA: 10” 5 Micron Sediment Filtre (Ön Tortu Filtrasyonu) %100 polipropilen: Sularda askıda bulunan katı maddeler (tortu, kum, çamur v.s.) bulanıklık oluşturur. Askıdaki katı maddelerin oluşturduğu kirliliği ve bulanıklığı gidermek için kullanılan 5 micron sediment filtre suda bulunan her türlü Partiküller, Kir, Tortu, Kum ve diğer kaba kirleticileri filtre ederek suyu berraklaştırır.

Altı ayda bir değiştirilmesi tavsiye edilir.  Kuyu suyu kullanıyorsanız veya şebeke suyunuzda gözle görülür derecede bulanıklık mevcutsa diğer filtrelerin korunması için üç ayda bir değiştirilmesi yararınıza olacaktır. Şeffaf renkli havuzda bulunan 5 micron sediment filtreyi düzenli aralıklarla kontrol ederek ne kadar kirlendiğini gözlemleyebilirsiniz.

2. AŞAMA:  10” Granül Aktif Karbon Filtresi: Suda bulunan klor, renk, tat ve koku veren eriyik gazlar, artıklar ve organik maddelerin arıtımı için kullanılır. Bu aktif granül karbon filtre yüksek performanslı aktive edilmiş karbondan oluşmaktadır ve suyu klorin, koku, organik kirleticiler, böcek ilaçları ve koku ile tadı etkileyen kimyasallardan arındırır.

Altı ayda bir değiştirilmesi tavsiye edilir.

3. AŞAMA: 10” Blok Karbon Filtre: Klor, renk, tat ve koku veren eriyik gazlar, artıklar ve organik maddeleri filtreleyerek suyu kimyasal maddelerden arındırır.

Altı ayda bir değiştirilmesi tavsiye edilir.

4. AŞAMA: 300 GPD Membran Filtre: Günde 300 galon su işleyen ince film kompozit (TFC) yüksek kaliteli 1.Sınıf membran. Suyunuzda olabilecek sert su kontaminantları ortadan kaldırır: arsenik, kurşun, bakır, baryum, krom, cıva, sodyum, kadmiyum, florür, nitrit, nitrat, selenyum,bakteri ve virüsleri atık bölümünden dışarı atar %100 güvenli içme suyu verir.

İki Yılda bir defa değiştirilir. (Saf su hassasiyeti yüksek uygulamalarda yılda bir kez değiştirilmesi tavsiye edilir.)

5.AŞAMA (Mixbed Reçine): Tank içerisinde bulunan 8 Litre reçinenin değişim zamanı kullanılan giriş suyunun özelliklerine, sistemin günlük çalışma kapasitesine, istenilen ürün suyunun hassasiyetine göre değişiklik gösterdiğinden düzenli olarak yapılan TDS ölçümleri sonucunda değiştirilir.

6.AŞAMA (Ultraviole Filtre): Ultraviole cihazının içerisinde bulunan quartz cam tüpün içindeki infrared UV Lamba yılda bir kez değiştirilir.

  • Cihaz Tipi : Direkt Akışlı Reverse Osmosis Saf Su
  • Filtre Sistemi : Cihaz : Ekonomik 10" Havuzlu Filtre Sistemi Deiyonize: 8x17 Tank (8 Litre Reçine Kapasiteli difüzör sistemli) Ultraviole: 2 Gpm Ultraviole Dezenfeksiyon Filtresi
  • Membran : 300 GPD Membran Filtre
  • Günlük Kapasite : 1100 Litre/Gün
  • Tank Kapasitesi : Opsiyonel 40~75 Litre Çelik Genleşme Tankı
  • Çalışma Basıncı : 2~7 Bar
  • Ek Özellikler : Akım Kısıtlayıcı Flow 1000ml, Selenoid Valf, Pompa-Transformatör: DC24V/220/2.0A, Yüksek Basınç Sensörü, Alçak Basınç Sensörü, Montaj Seti, Tüm Ekipmanlar Dahil